Lietuva pavyzdingai sparčiausiai ES įgyvendina Jaunimo garantijų iniciatyvą

Jaunimo garantijų renginių turo metu

Jaunimo garantijų renginių turas po Lietuvą prasidėjo – šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė lankėsi Jonavoje ir Kėdainiuose, kur vykusiuose renginiuose jaunuoliai buvo kviečiami diskutuoti apie ateities perspektyvas, skatinami išbandyti įvairius profesinius, darbo paieškos, gyvenimo aprašymo rengimo siužetus bei improvizacinius žaidimus.

„Šių renginių tikslas yra pažinti jaunuolius ne kaip vieną grupę, bet kuo įmanoma asmeniškiau, nes kiekvienas iš jų turi savo požiūrį, įgūdžius ir tikslus, natūralu, kad jų poreikiai taip pat skiriasi. Mums svarbu asmeniškai kiekvienam niekur nedirbančiam ir nesimokančiam jaunam žmogui padėti atrasti save, jei reikia, įgyti profesiją ar kvalifikaciją, galbūt darbinės patirties, ir galiausiai įsilieti į darbo rinką,“ – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Pasak ministrės, Lietuvoje jaunimo nedarbas mažėja sparčiausiai Europoje, o pamažu įsibėgėjanti Jaunimo garantijų iniciatyva situaciją neabejotinai pagerins. Pastebimas ženklus jaunimo nedarbo lygio kritimas nuo 35,7 proc. 2010 metais iki 16,6 proc. 2015 m. balandžio mėn. (Eurostato duomenys).

Prie sklandaus Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo prisideda ir visoje Lietuvoje veikiantys Jaunimo darbo centrai, kuriuose jaunuoliai gali gauti asmenines konsultacijas, dalyvauti motyvaciniuose seminaruose, sužinoti apie profesijos įgijimo galimybes, darbo paiešką, įsidarbinimui reikalingų dokumentų rengimą, verslumo pradmenis. Todėl iki metų pabaigos šalyje bus atidarytos dar 8 naujos įstaigos, iš viso veiks 37 jaunuoliams padėsiantys Jaunimo darbo centrai.

Artimiausiu metu prasidės ir naujas projektas „Atrask save“, kuriuo bus siekiama motyvuoti jaunimą aktyviai siekti mokslo arba ieškoti darbo. Tikimasi, kad projekte dalyvaus 35.000 niekur nedirbančių, nesimokančių ir mokymuose nedalyvaujančių jaunų asmenų.

„Ir toliau su kiekvienu jaunuoliu bus dirbama pagal individualų planą, sudarytą atsižvelgus į jo poreikius, įgytą išsilavinimą, kvalifikaciją, darbinę patirtį, tolimesnės karjeros planus, ypatingą dėmesį kreipiant į jaunuolio motyvaciją dirbti ar mokytis. Taip pat bus atsižvelgiama į socialinius įgūdžius, emocines, bendravimo, asmenybės problemas,“ – teigia ministrė A. Pabedinskienė.

Projekto metu bus siekiama užtikrinti sklandų jaunuolių perėjimą po nedarbo laikotarpio, neaktyvaus gyvenimo į darbo rinką ar švietimo sistemą. Projekte galės dalyvauti visas nedirbantis ir nesimokantis jaunimas iki 29 metų amžiaus – tiek registruotas teritorinėse darbo biržose, tiek neregistruotas.

Nuo 2014 m. įgyvendinama Jaunimo garantijų iniciatyva siekiama užtikrinti, kad visiems jaunesniems nei 29 metų amžiaus asmenims per keturis mėnesius nuo formaliojo mokymo užbaigimo ar tapimo bedarbiais būtų pateikiamas kokybiško darbo pasiūlymas, pasiūlymas tęsti studijas, atlikti stažuotę ar praktiką.

Daugiau informacijos rasite čia

Jaunimo garantijų turo renginiai jau rytoj aplankys Alytų ir Druskininkus, ketvirtadienį viešės Vilkaviškyje ir Marijampolėje, o savaitę pabaigs Tauragėje ir Jurbarke.

Daugiau informacijos apie renginius rasite čia

  Jaunimo garantijų renginių turo metu  Jaunimo garantijų renginių turo metu Jaunimo garantijų renginių turo metu Jaunimo garantijų renginių turo metu


Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Ryšių su visuomene skyrius, tel.: (8 5) 266 4235, 266 8191, 8 706 68226.

Susijusios video galerijos

Susijusios naujienos

Renginio plakatas
2016-09-05

Startuoja Jaunimo garantijų viešinimo projekto renginiai

Jaunimo garantijos – visomis Europos Sąjungos kalbomis skambanti frazė, tačiau jaunam žmogui vis dar kyla klausimų – kas tai, kaip jomis...

Jaunimo garantijų renginių turo metu
2015-08-27

Jaunimo garantijų renginių turas toliau keliauja po Lietuvą

Linksmasis Jaunimo garantijų autobusiukas toliau keliauja po šalį – šiandien žinomo teatro „Kitas kampas“ aktoriai apie darbo paieškas,...