Esu užsiregistravęs darbo biržoje

Dėkojame, kad domitės. Projektas „Atrask save“ baigėsi.
Projekto dalyvių priėmimas sustabdytas.

Tau 15–29? Ieškai darbo, praktikos ar mokymosi galimybių? Jaunimo garantijų projektas „Atrask save“ gali padėti sukurti tavo sėkmės istoriją.

Jei nori patikėti savimi, sužinoti kaip save tinkamai pristatyti, įgyti drąsos ir žinių kaip elgtis naujame darbe, nė akimirkos nedvejok. Šis projektas – tau.

Dalyvaudamas TU:

 • Išbandysi naujas veiklas organizacijose;
 • Užmegsi kontaktus su būsimais darbdaviais;
 • Dalyvausi naudinguose užsiėmimuose;
 • Rasi bendraminčių ir visuomet jausi jų stiprų palaikymą;
 • Sustiprinsi pasitikėjimą savimi;
 • Išmoksi ir sužinosi naujų dalykų;
 • Turiningai ir smagiai praleisi laiką;
 • Susipažinsi su įdomiais žmonėmis.

Teritorinės darbo biržos siūlo kelias mokymų programas. Pasirink tau labiausiai tinkančią.

1) Esi įgijęs (-usi) darbo rinkoje paklausią specialybę ar profesiją, žinai ko nori ir tikslui pasiekti trūksta visai nedaug, dalyvauk programoje pasirengusiam darbo rinkai jaunimui. Programos trukmė – nuo 2 iki 3 savaičių.

Neformalaus profesinio mokymo programų pavyzdžiai: buhalterinės apskaitos, maketavimo ir grafinio dizaino, anglų kalbos mokymai, floristo, manikiūrininko, picų ruošimo ir kt.

Tu dalyvausi mokymuose „Efektyvus savęs pristatymas darbo paieškos ir darbo situacijose“, „Laiko, konfliktinių ir stresinių situacijų valdymas“, darbo biržos darbuotojas tave supažindins su vietos įmonėmis ir jų veikla, tu nuvyksi mažiausiai į tris įmones ir savo akimis pamatysi realią darbo aplinką. Tu taip pat galėsi dalyvauti neformaliame profesiniame mokyme ir įgyti reikalingų konkrečių profesinių kompetencijų – įgysi pranašumą darbo rinkoje, lengviau rasi darbą arba praktiką.

Baigęs (-usi) dalyvavimą programoje, gebėsi efektyviai pristatyti save darbo paieškos ir darbo situacijose, įgysi praktinių įgūdžių, būsi susipažinęs su vietos įmonėmis ir paklausiomis profesijomis. Tu taip pat galėsi tęsti dalyvavimą projekte „Naujas startas“ ir įgyti darbo įgūdžių tiesiogiai darbo vietoje arba gauti darbo užmokesčio subsidiją (nepamiršk to paminėti potencialiam darbdaviui – taip padidinsi savo galimybes įsidarbinti).

2) Neturi specialybės ar profesijos, įgijai darbo rinkoje nepaklausią profesiją ar specialybę, nežinai kuo nori būti ir kurioje srityje tau gali sektis geriausiai? Rinkis programą nepasirengusiam darbo rinkai jaunimui. Programos trukmė – nuo 2 iki 3 mėnesių.

Šios programos metu tave nuolat lydės Jaunimo garantijų koordinatorius – mentorius, patarėjas, draugas. Koordinatorius su tavimi palaikys nuolatinį ryšį, teiks reikiamą pagalbą ir informaciją.

TU:

 • Dalyvausi teminiuose mokymuose (gali rinktis iš 16 temų, pavyzdžiui: savęs pažinimas, stresas ir jo valdymas, darbas grupėje, lyderystė, finansų valdymas ir kt.). 
 • Atliksi kvalifikuotų specialistų parengtą asmenybės tęstą, kuris padės atskleisti stipriausius tavo asmenybės bruožus, pasirinkti būsimą profesiją. Apsispręsti tau padės profesionalūs psichologai.
 • Atlikęs (-usi) tęstą tu galėsi dalyvauti vienoje pasirinktų, tau labiausiai tinkančių, veiklų:
  • Švietimo – susipažinsi su mokymo įstaigomis (taip pat į jas ir nuvyksi), išmoksi mokytis efektyviai ir tinkamai save pristatyti, „šešėliausi“ (pasirinktos profesijos specialistas tave supažindins su užduotimis, kurias atlieka darbo metu, galėsi užduoti rūpimus klausimus apie tave dominančią profesiją);
  • Savarankiškos veiklos – sužinosi kaip parengti verslo planą, apie finansinės pagalbos galimybes, paslaugų reklamos būdus, susipažinsi su gerosiomis smulkaus verslo praktikomis;
  • Samdomo darbo – išmoksi efektyviai save pristatyti darbdaviui, susipažinsi su paklausiomis profesijomis ir joms keliamais reikalavimais, atliksi 20 dienų praktinį mokymą pasirinktoje įmonėje ir išbandysi norimą profesiją (čia tau padės techninis mentorius).
 • Dalyvausi 2 dienų išvažiuojamame seminare – „patyriminiuose mokymuose“, kurių metu apžvelgsime įgytą patirtį, žinias, ateities planus... Seminaro metu tobulinsime bendravimo ir darbo komandoje įgūdžius.

Baigęs (-usi) dalyvavimą programoje,

 • gebėsi efektyviai save pristatyti, lengviau apsispręsi kokią profesiją norėtum pasirinkti ARBA
 • gebėsi pradėti savo verslą, imtis individualios veiklos, mokėsi rasti klientus ir parduoti savo prekes ar paslaugas ARBA
 • gebėsi efektyviai pristatyti save darbo paieškos ir darbo situacijose, įgysi praktinių įgūdžių, būsi susipažinęs su vietos įmonėmis ir paklausiomis profesijomis.

Tu taip pat galėsi tęsti dalyvavimą projekte „Naujas startas“ ir įgyti darbo rinkoje paklausią profesiją, gauti darbo užmokesčio subsidiją ir taip lengviau rasti patinkantį darbą.

3) Nori save išbandyti,  tobulėti, įgyti naujų žinių ir profesinės patirties (tai ko dažniausiai reikalauja darbdaviai)? Dalyvauk „Jaunimo savanoriškoje tarnyboje“. Programos trukmė – iki 3 mėnesių. Plačiau

 

Dalyvaudamas (-a) mokymuose, nepatirsi jokių finansinių išlaidų ir nepatogumų, vykstant į užsiėmimus. Projekto vykdytojas pasirūpins dalyvių nuvežimu ir parvežimu. Taip pat numatytos kavos pertraukėlės ir maitinimas. Projekte taip pat dirba profesionalūs tau galintys padėti specialistai: psichologai, IT, teisininkai. Tu taip pat gali gauti skolų valdymo konsultacijas!

Jei abejoji, gal tave įtikins šis video filmas? :)

Daugiau video filmų – mūsų video galerijoje.

P.S. Baigęs (-usi) dalyvavimą „Jaunimo savanoriškoje tarnyboje“ ir įsiregistravęs (-usi) darbo biržoje, tu taip pat galėsi dalyvauti projekte „Naujas startas“: įgyti paklausią profesiją, darbo įgūdžių tiesiogiai darbo vietoje arba gauti darbo užmokesčio subsidiją ir taip dar labiau sustiprinti savo pozicijas darbo rinkoje.